Archives for Kërçova

Aktualitet

Ministri Bekteshi takoi një delegacion biznesmenësh nga Libani të cilët kanë zgjedhur Maqedoninë për të investuar

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot priti një delegacion afaristësh nga Libani në përbërje të së cilit ishin drejtues të disa kompanive të rëndësishme libaneze, që kanë shprehur interes për…
LEXO ME SHUME...
Platforma IPTV
Aktualitet

Kompania Lois-Gamstone nga Kërçova hapë konkursë për punësim

                                                    KONKURS Kompania Lois-Gamstone nga Kërçova hapë konkursë për punësim: shoferë më patent të katgorisë C dhe E  ë inxhinjer Xehtarie ë juristë me përvoj pune ë Ekonomist drejtimi Komercial…
LEXO ME SHUME...
Aktualitet

„Зајас„ го претрпе првиот пораз

Викендов се одиграа натпреварите во рамки на десетото коло од третата лига- западна група, каде што екипата на „Зајас„ го претрпе првиот пораз во „Боговиње„, каде што беше поразен од…
LEXO ME SHUME...
Kërçova

Каменуван патничкиот воз Скопје – Кичево

Непознати лица вчера попладне околу 17:15 часот го каменувале патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје – Кичево. Како што соопшти МВР, лицата фрлале со камења од страната на железничкото стојалиште…
LEXO ME SHUME...
Aktualitet

Граѓанската иницијатива „Ние одлучуваме„ ги повика кичевчани да гласаат без страв

Денес на кичевскиот градски плоштад, граѓанската иницијатива „Ние одлучуваме„ раздели весници насловени како и самата иницијатива со цел подигнување на свеста за избирачкото право. Со оваа акција имаме за цел…
LEXO ME SHUME...
error: Përmbajtja është e mbrojtur !!