Mër. Maj 19th, 2021

Maqedonia

На првиот редовен и изборен конгрес на Независниот академски синдикат (НАкС) за претседател едногласно е избрана проф. Маја Стевановиќ од Факултетот за драмски уметности – Скопје.... per me shume ...
Банкарскиот секотр е стабилен и има умерен пораст на депозитите, како и тенденција за нови поисплатливи кредити, беше потенцирано на денешниот Ден на штедењето. Според... per me shume ...
Малопродажните цени на бензините и на дизел горивата ќе останат непроменети и во наредните 14 дена, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95... per me shume ...
Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска во својот кабинет го прими амбасадорот на Италија, Н.Е. Карло Ромео. На средбата, соговорниците разменија мислења за актуелната... per me shume ...
Во првото тримесечје од 2016 година, 75.3 проценти од домаќинствата имале пристап на интернет од дома, што е за шест процентни поени повеќе во споредба со истиот... per me shume ...

ATVA Market

GARA Grup

ISHP – “Ultramed” Kërçovë

Unimak 95 & Maxi Market

JEMI EDHE KËTU: NA NDIQNI

Kanali zyrtar ne Youtube

error: Përmbajtja është e mbrojtur !!