Kush janë 4 shtetet që mund të mirëpresin Kupën e Botës 2030

Katër shtete  të Amerikës së Jugut kanë nisur një ofertë të  veçantë për të pritur Kupën e Botës 2030.

Uruguai, Argjentina, Paraguai, dhe Kili shpresojnë të mirëpresin eventin global nën sloganin  ‘Së bashku 2030’.

Turneu do të përfshijë 48 ekipe, 14 stadiume do të përdoren për rreth 80 ndeshje. Kupa e fundit e Botës që u organizua në Amerikën e Jugut ishte Brazili 2014.

Burimi: euronews_alb

Lini një Përgjigje

Next Post

Filmi i parë ku do të flitet ilirisht, ‘Illyricvm’ së shpejti në kinema

Mër Gus 3 , 2022
Filmi me metrazh të gjatë i titulluar ‘Illyricvm’ thuhet se do jetë filmi i parë që sjell në skenë ilirët e lashtë dhe ilirishten në një bashkë-produksion mes Kosovës, Kroacisë, Sllovenisë, Italisë dhe Bosnjës. I konceptuar në vitin 36 para erës sonë, në film do të flitet për përvojën e […]

You May Like