Regjistrohen 739 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 1.570 analiza dhe janë regjistruar 739 raste të reja me COVID-19.

Nga numri i përgjithshëm i rasteve të reja, janë regjistruar 153 riinfeksione.

Gjatë 24 orëve të fundit është raportuar një i vdekur nga Shkupi (73 vjeç), i cili ka ndërruar jetë në kushte spitalore.

Ndërsa ISHP ka regjistruar 659 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 300.755, prej të cilëve 317.149 janë shëruar, ndërsa 9.388 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (5 gusht) është 4.218.

Burimi: TelegrafMK

Lini një Përgjigje

Next Post

Në RVM shtrenjtohen derivatet

Hën Tet 10 , 2022
Prej sonte në mesnatë do të rriten çmimet e derivateve të naftës. Dizeli do të shtrenjtohet për 3 denarë për litër, ndërkaq benzinat prej 2 deri në 2.5 denarë. Çmimet e reja Benzina Eurosuper BS95: 89 denarë për litër Benzina Eurosuper BS98: 91 denarë për litër Eurodizeli: 100,50 denarë për […]

You May Like