Prej sonte në mesnatë do të rriten çmimet e derivateve të naftës. Dizeli do të shtrenjtohet për 3 denarë për litër, ndërkaq benzinat prej 2 deri në 2.5 denarë. Çmimet e reja Benzina Eurosuper BS95: 89 denarë për litër Benzina Eurosuper BS98: 91 denarë për litër Eurodizeli: 100,50 denarë për […]

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 1.570 analiza dhe janë regjistruar 739 raste të reja me COVID-19. Nga numri i përgjithshëm i rasteve të reja, janë regjistruar 153 riinfeksione. Gjatë 24 orëve të fundit […]